Víťazný vstup Slovenska do EMF Nations Games. Po dobrom výkone sme zdolali Anglicko

EMF Nations Games v Galante odštartovalo zápasom slovenskej reprezentácie proti Anglicku. Bola to aj súťažná premiéra nového trénera Slovenska Branislava Škorca na lavičke našej reprezentácie.

Slovenskí reprezentanti vstúpili fantasticky do zápasu, keď už v prvej minúte otvoril skóre Rudolf Beliš, ktorý využil vysoké postavenia brankára a lobom cez celé ihrisko otvoril skóre. Po góle sa osmelili aj anglickí hráči, naša obrana však fungovala bezchybne. Po jednom z faulov našich hráčov mali Angličania výhodu nepriameho voľného kopu. Lopta síce skončila v bráne, ale bez teču ďalšieho z hráčov a tak gól nebol uznaný. V závere prvého dejstva potom prevzali viac iniciatívu slovenskí hráči, čoho odmenou im bol druhý presný zásah. Na 2:0 zvyšoval Michal Gere.

Aj v druhom polčase slovenskej reprezentácii výborne fungovala obrana a taktiež sme sa vedeli presadiť aj v útoku. Na 3:0 zvyšoval v 37. minúte Tomáš Mikluš. Po treťom góle sa Angličania odhodlali k hre bez brankára. K väčšiemu tlaku to však neviedlo. Naopak náš brankár Martin Kapraľ v 45. minúte suverénne vyviezol loptu, nikto ho pri tom nenapádal, až sa ocitol pred bránou a chladnokrvne zakončil a zvýšil už na 4:0. V poslednej minúte si Angličania ešte dali vlastný gól, keď si brankár nespracoval malú domov, ktorá mu prešla popod nohu. Slovensko tak zvládlo víťazne vstup do EMF Nations Games.

Začnite konverzáciu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *