EMF Nations Games ovládla reprezentácia USA! Slovensko sa teší z bronzu

Slovensko sa po neúspešnom semifinále muselo rýchlo skoncentrovať na zápas o bronzové medaily, v ktorom ich čakal súper z Rumunska, s ktorým sa sa stretli aj v základnej skupine a tešili sme sa z víťazstva 4:3.

Rumuni vstúpili do zápasu o tretie miesto výborne, keď už v úvodnej minúte otvorili skóre zásluhou Adreia Stoiu. Po tomto góle však došla fáza zápasu, v ktorej dominovali najmä pevné defenzívy na oboch stranách. Postupne sme sa však osmelili, čo viedlo k vyrovnaniu. O vyrovnanie na 1:1 sa postaral Marek Blažej. Rumuni však ešte do konca polčasu išli znovu do vedenia. Minútu pred odchodom na polčasovú prestávku skóroval Andrei Nemitanu. Po prvom polčase tak Rumuni viedli nad Slovenskom 2:1.

Našim hráčom vyšiel fantasticky vstup do druhého dejstva. Už v 27. sme sa tešili z vyrovnania na 2:2, keď sieť za rumunským brankárom rozvlnil Antol. Po góle Slováci ožili, boli aktívni a dostávali sa do šancí. Po peknej akcii sme sa dočkali aj vedúceho gólu, o ktorý sa postaral Tomáš Mikluš a Slovensko tak viedlo 3:2. Po góle sa zase viac začali tlačiť pred bránu Rumuni, ktorí chceli vyrovnať. Obrana Slovenska však stála na pevných nohách. Rumuni sa v závere odvážili aj k hre bez brankára, no naši reprezentanti to už ustáli a po záverečnom hvizde si tak mohli vychutnať radosť z výhry a zisku bronzu.

Vo finále sa stretla reprezentácia Maďarska proti USA. Finálový zápas bol dramatický. Zápas sa hral vo vysokom nasadení a súperi si nedarovali ani centimeter na ihrisku. Finálový zápas bol však totálne chudobný na gólové momenty. Vo finále nepadol ani jediný presný zásah a tak o víťazovi EMF Nations Games museli rozhodnúť až pokutové kopy. V nich mali väčšie šťastie reprezentanti Spojených štátov amerických ktorí tak zaznamenali víťazstvo na EMF Nations Games v Galante.

Slováci prehrali v semifinále s Maďarskom. Čaká nás tak zápas o bronz

Slovensko nastúpilo na semifinále proti maďarskej reprezentácii s vidinou postupu do finále. Zápasu si prizerala početná divácka kulisa.

Semifinálový zápas medzi Slovenskom a Maďarskom sa začal v opatrnom tempe, keď ani jeden z tímov nechcel spraviť chybu. Do vyložených šancí sa ani jeden z tímov nedostával. Prvý väčší rozruch nastal až v 21. minúte, keď rozhodca komunikoval so svojim kolegom videorozhodcom. Po konzultácii nariadil pokutový kop v prospech Maďarska. Ten premenil prudkou strelou do stredu brány Dávid Csoszánszki, ktorý tak otvoril skóre. Ďalší gól padol v závere prvého dejstva a opäť sa presadili maďarskí hráči. Strelou do šibenice sa do listiny strelcov zapísal Barnabás Győri, ktorý zvýšil na polčasových 2:0.

V druhom polčase sa obraz hry výrazne nezmenil. Naďalej v hre oboch tímov dominovali najmä pevné defenzívy. S pribúdajúcim časom sa začali Slováci viac tlačiť do zakončenia, gól však stále neprichádzal. V poslednej päťminútovke sa náš tím odhodlal k hre bez brankára a zvýšili sme tým ešte viac tlak na maďarskú bránu. Z tlaku sme vyťažili znižujúci gól v 49. minúte, keď sa lopta po teči Attilu Talabéra ocitla v sieti. Slováci po znižujúcom góle pokračovali v tlaku. Vytúžený vyrovnávajúci gól však nestrelili. Naopak, po chybe v obrane sa Maďari ešte raz presadili, keď na konečných 3:1 zvýšil Miklós Barabás, ktorý tak potvrdil postup Maďarska do finále EMF Nations Games. Slovensko sa tak o 16:45 predstavia v zápase o bronz proti porazenému z druhé semifinále medzi Rumunskom a USA.

SLEDUJT

Slovensko bude hrať o medaily. Poznáme zajtrajší program EMF Nations Games

EMF Nations Games v Galante má za sebou zápasy základných skupín. Slováci a Američania kráčajú zatiaľ turnajom bez zaváhania.

Skupiny ovládli Slováci a Američania

V skupine A sú zatiaľ 100% hráči amerického národného tímu, ktorí zvládli oba svoje zápasy v skupine víťazne. Druhé miesto v skupine obsadili Maďari s troma bodmi za jedno víťazstvo. Bez bodu skončili na tretej priečke Bulhari.

Skupina A:
Maďarsko 1:3 USA
Maďarsko 3:1 Bulharsko
Bulharsko 1:3 USA

V skupine B sa darilo domácemu Slovensku, ktoré ovládlo dianie vo svojej skupine, keď víťazne zvládlo obe svoje vystúpenia. Druhí skončili Rumuni, ktorí si pripísali tri body za jednu výhru. Bez bodu skončili Angličania.

Skupina B:

Slovensko 5:0 Anglicko
Slovensko 4:3 Rumunsko
Anglicko 2:7 Rumunsko

Program pondelok 8. mája

8.5.2023 o 10:00 O 5. miesto Galanta Bulharsko vs. Anglicko
8.5.2023 o 12:00 O 5. miesto Galanta Anglicko vs. Bulharsko
8.5.2023 o 13:30 Semifinále 1 Galanta Slovensko vs. Maďarsko
8.5.2023 o 15:00 Semifinále 2 Galanta USA vs. Rumunsko
8.5.2023 o 16:45 zápas o 3. miesto Galanta porazení S1 vs. porazení S2
8.5.2023 o 18:15 Finále Galanta víťaz S1 vs. víťaz S2

Slovensko otočilo nepriaznivý výsledok a porazilo aj Rumunov

Slováci sa vo svojom druhom vystúpení na EMF Nations Games stretli s Rumunskom. Rumuni sú aktuálni vicemajstri Európy.

Slovensko fantasticky vstúpilo do zápasu proti Rumunom, keď sme sa už v druhej minúte ujali vedenia, keď loptu do brány dotlačil debutant v národnom tíme Miroslav Porvazník. V úvodných minútach hrali slovenskí hráči dobre na lopte a kontrolovali dej na ihrisku. Neskôr sa osmelili aj Rumuni, ktorí sa v 17. minúte dočkali vyrovnania. Do listiny strelcov sa zapísal Marius Balogh. V prvom polčase už viac gólov nepadlo a tak sa na prestávku išlo za stavu 1:1.

V druhom polčase bol obraz hry pomerne vyrovnaný a v úvodných minútach dominovali najmä pevné defenzívy. V 35. minúte sa Rumuni dostali do vedenia, keď sa po chybe v obrane Slovenska presadil Andrei Nemitanu. Naši hráči však na tento gól dobre zareagovali, keď sa začali viac tlačiť do zakončenia. Odmenou im bol vyrovnávajúci gól, o ktorý sa postaral hlavou Dušan Krcho. Už o minútu však boli vo vedení znovu Rumuni, keď svoj druhý gól v zápase strelil Adrei Nemitanu. Slovákov však tento moment vôbec nezlomil. Práve naopak, už v 42. minúte bolo znovu vyrovnané, keď sa o vyrovnanie na 3:3 postaral Juraj Remeň. Slovensko sa v poslednej päťminútovke nadýchlo k mohutnému tlaku. Z neho sa im podarilo streliť aj vytúžený víťazný gól, o ktorý sa postaral v 46. minúte zápasu Marek Blažej. Slovensko tak štyri minúty do konca zápasu viedlo 4:3. V záverečných minútach slovenská obrana odolávala tlaku Rumunov. Naši hráči hrali obetavo v obrane a často sa vrhali do striel. Odmenou im bolo udržanie tesného náskoku a zisk troch bodov za cenné víťazstvo 4:3.

Víťazný vstup Slovenska do EMF Nations Games. Po dobrom výkone sme zdolali Anglicko

EMF Nations Games v Galante odštartovalo zápasom slovenskej reprezentácie proti Anglicku. Bola to aj súťažná premiéra nového trénera Slovenska Branislava Škorca na lavičke našej reprezentácie.

Slovenskí reprezentanti vstúpili fantasticky do zápasu, keď už v prvej minúte otvoril skóre Rudolf Beliš, ktorý využil vysoké postavenia brankára a lobom cez celé ihrisko otvoril skóre. Po góle sa osmelili aj anglickí hráči, naša obrana však fungovala bezchybne. Po jednom z faulov našich hráčov mali Angličania výhodu nepriameho voľného kopu. Lopta síce skončila v bráne, ale bez teču ďalšieho z hráčov a tak gól nebol uznaný. V závere prvého dejstva potom prevzali viac iniciatívu slovenskí hráči, čoho odmenou im bol druhý presný zásah. Na 2:0 zvyšoval Michal Gere.

Aj v druhom polčase slovenskej reprezentácii výborne fungovala obrana a taktiež sme sa vedeli presadiť aj v útoku. Na 3:0 zvyšoval v 37. minúte Tomáš Mikluš. Po treťom góle sa Angličania odhodlali k hre bez brankára. K väčšiemu tlaku to však neviedlo. Naopak náš brankár Martin Kapraľ v 45. minúte suverénne vyviezol loptu, nikto ho pri tom nenapádal, až sa ocitol pred bránou a chladnokrvne zakončil a zvýšil už na 4:0. V poslednej minúte si Angličania ešte dali vlastný gól, keď si brankár nespracoval malú domov, ktorá mu prešla popod nohu. Slovensko tak zvládlo víťazne vstup do EMF Nations Games.

Peter Králik: Teší ma, že privítame tímy, ktoré patria k najlepším na svete

Slovenskú reprezentáciu v malom futbale čaká ďalšie významné podujatie, ktoré sa bude konať počas 7. – 8. mája v Galante v areáli FC Slovan Galanta na ihrisku s umelým trávnikom. Na Slovensko zavíta špička európskeho malého futbalu a reprezentácia USA.

Na EMF Nations Games 2023 do Galanty pricestujú aktuálni vicemajstri Európy z Rumunska a bronzový tím z EMF Euro 2022 v Košiciach – Bulharsko. Fanúšikovia sa môžu tiež tešiť na účasť maďarskej reprezentácie, ktorá obsadila 6. miesto na poslednom európskom šampionáte a 4. miesto na posledných Majstrovstvách Sveta v Austrálii. Do Galanty zavíta aj reprezentácia Anglicka, s ktorou sme sa stretli pred 4 rokmi počas EMF Nations Games v Galante – vo vzájomnom zápase sme remizovali 1:1. Zaujímavými určite budú merania síl tímov s výberom USA, ktoré boli na poslednom svetovom šampionáte účastníkmi osemfinále.

Skvelou správou je, že sa reprezentácia môže tešiť na veľkú posilu. Reprezentačný debut v malom futbale si odkrúti v Galante Miroslav Stoch. Niekdajší 60-násobný reprezentant s bohatými legionárskymi skúsenosťami. Ten momentálne oblieka dres Flyers Jinonice FC v 1. Hanspaulskej lige v Prahe. V aktuálnej sezóne zo 4. odohraných kô bol dva krát vyhlásený za hráča zápasu.

Peter Králik (prezident SZMF): „Slovenský zväz malého futbalu urobil v posledných rokoch obrovský progres a som veľmi rád, že Európska federácia malého futbalu to ocenila. Zorganizovať podujatie takéhoto rozmeru je skvelým spôsobom ako odprezentovať náš šport na Slovensku a taktiež v celom svete. Prvý turnaj pod názvom EMF Nations Games sa uskutočnil práve v Galante v roku 2019. Po prvom úspešnom ročníku bude toto podujatie ešte väčšie, čo znamená viac tímov a viac zápasov. V Galante sa stretne 6 veľmi silných tímov – dovolím si povedať, že všetky patria medzi 12 najlepších tímov na svete a všetky sa predstavia na Majstrovstvách sveta v Spojených arabských emirátoch, ktoré budú na prelome októbra a novembra. Bude to skvelá príležitosť na vyskúšanie formy jednotlivých hráčov a reprezentačných tímov. Teším sa, že historicky po prvý raz v zápasoch národných tímov bude práve na tomto podujatí v akcii video asistent rozhodcu.“

Branislav Škorec (reprezentačný tréner Slovenska): „V prvom rade sa veľmi teším na konfrontáciu s európskou špičkou a USA. Očakávania sú veľké. Iba ťažké zápasy nás môžu posúvať ďalej. Aj napriek tomu, že sme iba na začiatku prípravy a Majstrovstvá sveta sú až v októbri 2023, pre nás všetkých bude toto podujatie zrkadlom a odrazovým mostíkom do ďalšej práce. Očakávam, že v zápasoch zvolíme správnu taktiku, hráči podajú čo najlepšie výkony a pobijú sa tak o miestenku na Majstrovstvá sveta.“

Branislav Škorec k účasti Miroslava Stocha: „Človek, ktorý sleduje futbal pozná veľmi dobre meno Miňo Stoch a ja nie som výnimka. Dnes sa s ním spája už aj malý futbal, nakoľko sme ho mohli vidieť v Korni na zimnom turnaji najlepších tímov Slovenska – Niké Winter Cup. Následne po turnaji sme spolu začali komunikovať. Sledujem jeho výkony v najvyššej pražskej lige malého futbalu, kde sa mu veľmi darí a dva krát po sebe bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu. V súvislosti s jeho rýchlou aklimatizáciou na malý futbal sú očakávania veľké. Verím, že prinesie do reprezentácie kvalitu a bude veľkým prínosom ako hráč i osobnosť.“

Adam Bombicz (reprezentant SR v malom futbale): „Obliecť si reprezentačný dres Slovenska je pre každého hráča vždy obrovská česť. Rovnako to cítim aj ja. Po vydarenom výkone nášho tímu na Majstrovstvách Európy, kde sme dokázali poblázniť celé Slovensko malým futbalom sa teším, že budem môcť opäť zabojovať v národnom drese Slovenska. Teším sa taktiež na účasť Miňa Stocha, ktorý určite do kabíny prinesie obrovské skúsenosti. Týmto by som chcel pozvať všetkých fanúšikov malého futbalu, aby nás prišli do Galanty povzbudiť. Budeme to potrebovať.“

Finálna nominácia na EMF Nations Games v Galante

Brankári: Martin Kapraľ (Prešov), Tomáš Mičuda (Banská Bystrica), Martin Orichel (Trnava)

Hráči v poli: Rudolf Beliš, Juraj Kuhajdík, Tomáš Mikluš (všetci Prešov), Martin Antol, Adam Bombicz, Boris Juhás, Dušan Krcho (všetci Trnava), Marek Blažej, Martin Bučák, Emil Haladej, Michal Javnický, Martin Jurkemik, Marek Paštrnák, Matúš Šlehofer (všetci Bratislava), Miroslav Porvazník (Humenné), Michal Gere, Filip Kis (obaja Košice), Juraj Remeň (Martin), Jaroslav Repa (Trenčín), Miroslav Stoch (Praha)

Program zápasov na EMF Nations Games v Galante

Nedeľa 7.5.2023                                                       Pondelok 8.5.2023

12:00   Slovensko vs. Anglicko                                 10:00   zápas o 5. miesto

13:15   Maďarsko vs. USA                                        12:00   zápas o 5. miesto

14:30   Slovensko vs. Rumunsko                             13:30   semifinále 1

16:30   Maďarsko vs. Bulharsko                               15:00   semifinále 2   

17:45   Anglicko vs. Rumunsko                                16:45   zápas o 3. miesto

19:00   Bulharsko vs. USA                                        18:15   finále

Všetky zápasy Slovenska v základnej časti, semifinálové duely a zápasy o bronz a finále si môžete pozrieť aj v priamych prenosoch na RTVS Šport. Všetky zápasy EMF Nations Games si budete môcť taktiež pozrieť na Niké TV.

Bulharsko: Chceme pokračovať, kde sme skončili a Nations Games vyhrať

Tesne pred začiatkom turnaja sme sa rozprávali s Rostislavom Chanevom, manažérom bulharského tímu, ktorý prichádza na Slovensko s peknými spomienkami po tom, ako vlani na EMF EURO 2022 v Košiciach získal bronzové medaily.

S AKÝM CIEĽOM PRICHÁDZATE NA EMF NATIONS GAMES NA SLOVENSKU A ČO DÚFAŠ, ŽE DOSIAHNETE?

Dúfame, že nadviažeme tam, kde sme minulý rok skončili s prvými medailami z medzinárodných turnajov organizovaných EMF a WMF. Zároveň sme sa kvalifikovali na náš prvý svetový pohár Majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia na jeseň tohto roku v Ras Al Khaimah, takže Nations Games budú ideálnym začiatkom prípravy na svetový šampionát. Rešpektujeme všetky tímy v Galante a sme veľmi radi, že si môžeme zahrať s takými silnými súpermi, ale samozrejme, chceme turnaj vyhrať.

KOĽKO HRÁČOV A V AKOM VEKU SO SEBOU PRIVEZIETE?

Na turnaj príde 17 hráčov, takmer všetci hrali na minuloročných majstrovstvách Európy, kde sme získali tretie miesto.

AKO VIDÍTE VÝVOJ MALÉHO FUTBALU V BUDÚCNOSTI A AKÚ ÚLOHU BUDÚ PODĽA VÁS V JEHO ROZVOJI ZOHRÁVAŤ TURNAJE, AKO JE TENTO?

Vidíme, že sa rýchlo stáva športom pre všetkých ľudí, ľahko sa hrá, nie je potrebné byť profesionálom a tiež pomáha spájať ľudí a komunity, pričom podporuje fair-play a rovnosť. Záujem o malý futbal v Bulharsku je obrovský, milióny ľudí oslavovali naše minuloročné bronzové medaily z Košíc.

ČO ROBÍ VAŠA FEDERÁCIA PRE MLÁDEŽ VO VAŠEJ KRAJINE?

Bulharský zväz malého futbalu je jednou z najväčších organizácií malého futbalu v Európe s množstvom iniciatív, ktoré sa sústreďujú na vytváranie a správu detských a mládežníckych futbalových turnajov a líg v celej krajine. Organizujeme aj množstvo turnajov, miestnych, národných a medzinárodných pre mužov, ktorých sa zúčastňuje takmer 20 000 hráčov po celom Bulharsku.

AKÉ SÚ VAŠE DOJMY ZO SLOVENSKA A JEHO ĽUDÍ, KULTÚRY A POHOSTINNOSTI?

Skvelí ľudia, veľmi srdeční, pričom mestá sú čisté, moderné a plné rôznych zaujímavých atrakcií. Tešíme sa, že budeme opäť vašimi hosťami!

Pozvánka na tlačovú konferenciu

Slovenský zväz malého futbalu pozýva zástupcov médií, novinárov a fotografov na tlačovú konferenciu organizovanú pri príležitosti organizácie EMF Nations Games Galanta 2023, ktoré sa uskutočnia 7. a 8.5.2023 v Galante na ihrisku s umelým trávnikom v areáli FC Slovan Galanta.

Svoj reprezentačný debut v malom futbale absolvuje na tomto podujatí taktiež Miroslav Stoch. Na podujatí sa zúčastnia špičkové európske reprezentácie (Slovensko, Rumunsko, Bulharsko, Maďarsko, Anglicko) a reprezentačný výber USA.

Všetky zápasy z podujatia môžete sledovať na Niké TV a zápasy slovenskej reprezentácie SR odvysiela v priamom presnose aj RTVS Šport.

Dôležité informácie

Tlačová konferencia sa uskutoční v miestnosti 214 (druhé poschodie) v priestoroch Domu kultúry Ružinov, Bratislava – Ružinovská 28, v piatok 5.5.2023 o 14:00 hod.

Na tlačovej konferencii sa zúčastnia:

  • Peter Králik – prezident Slovenského zväzu malého futbalu
  • Branislav Škorec – reprezentačný tréner Slovenska v malom futbale
  • Miroslav Stoch – reprezentant SR v malom futbale (ospravednil sa z TK z dôvodu klubových povinností – k reprezentácii sa pripojí v sobotu 6.5.2023)
  • Adam Bombicz – reprezentant SR v malom futbale

Tešíme sa na Vašu účasť.

Miroslav Stoch znovu v reprezentácii

Slovenskú reprezentáciu v malom futbale čaká ďalšie významné podujatie, ktoré sa bude konať počas 7.-8. mája v Galante. Na Slovensko zavíta špička európskeho malého futbalu a taktiež reprezentácia USA.

Na EMF Nations Games 2023 do Galanty pricestujú aktuálni vicemajstri Európy z Rumunska, taktiež bronzový tím Bulharska. Fanúšikovia sa taktiež môžu tešiť na účasť maďarskej reprezentácie, ktorá obsadila 6. miesto na poslednom európskom šampionáte a 4. miesto na posledných Majstrovstvách Sveta v Austrálii. Do Galanty taktiež zavíta reprezentácia Anglicka. Zaujímavými určite budú merania síl týchto tímov s USA, ktoré boli na poslednom svetovom šampionáte účastníkmi 8-finále. Príďte podporiť našich hráčov do Galanty a príďte si užiť dve dni plné kvalitného medzinárodného malého futbalu.

Slovenská reprezentácia sa počas posledného víkendu stretla v Púchove, kde sa konal prvý reprezentačný zraz pod novým kormidelníkom Branislavom Škorcom. Teraz však už na hráčov čaká ostrá previerka v zápasoch s kvalitnou konkurenciou. „V prvom rade sa veľmi teším na konfrontáciu s európskou špičkou, možno aj s USA, takže očakávania sú veľké. Iba ťažké zápasy nás môžu posúvať ďalej, pripraviť a práve na nich sa môže učiť, posúvať ďalej. Aj napriek tomu, že sme iba na začiatku prípravy a Majstrovstvá sveta sú až v októbri 2023, pre nás všetkých bude toto podujatie zrkadlom, odrazovým mostíkom do ďalšej práce. Očakávam, že v zápasoch zvolíme správnu taktiku, hráči podajú čo najlepšie výkony a pobijú sa tak o miestenku na Majstrovstvá sveta,“ vyjadril svoje očakávania Branislav Škorec.

Reprezentácia sa zíde v Galante už v piatok, kedy tím absolvuje niekoľko tréningových jednotiek. „Pred štyrmi zápasmi za dva dni absolvujeme dva tréningové dni zamerané najmä na taktiku, ktorú budem od hráčov vyžadovať v zápasoch. Času nie je veľa, tri tréningové jednotky nebudú náročné fyzicky, ale skôr psychicky na zvládnutie herného systému, ofenzívneho aj defenzívneho. Veľkou zbraňou v malom futbale sú štandardné situácie a hra s brankárom, ktorej sa tiež budeme určite venovať. Potrebujeme, aby hráči boli naladení pozitívne, na zápas boli pripravení aj hlavami a herný systém si postupne automatizovali,“ ozrejmil tréner program počas zrazu.

Tréner sa teší aj na merania síl proti historicky najlepšiemu tímu Európy. „Turnaj je výborne obsadený, ide o najlepšie tímy v Európe, plus USA. Prial som si v skupine najsilnejšieho možného súpera a tým je Rumunsko, náš súper v skupine. Hrať proti historicky najlepšiemu tímu Európy a druhému z posledných ME v Košiciach je výzva a test pre hráčov. Našim druhým súperom bude Anglicko, ktoré hrá fyzicky náročný futbal, mal som ich možnosť vidieť na decembrovom turnaji v Česku. Druhú skupinu tvoria top tímy Európy – Maďarsko a Bulharsko, USA je pre mňa nateraz neznámou.“

V nominácii aj Miroslav Stoch

Tréner Branislav Škorec ozrejmil aj svoju prvú oficiálnu nomináciu na medzinárodné zápasy. „V širšej nominácii je viacero hráčov, najradšej by som videl každého jedného v dlhšom tréningovom procese a rovnako aj v medzinárodných zápasoch. Tam by som videl rozdiely, ukázalo by mi lepší obraz o každom jednom hráčovi. Do Galanty som pozval niektorých hráčov z prvého sústredenia, ale aj ďalších nových hráčov, aby som ich mohol vidieť v tréningovom procese. Tí budú mať miernu výhodu, pretože sa môžu ukázať aj priamo v zápasoch, aj keď ťažkých a medzinárodných. Myslím si, že zápasy s Anglicko a Rumunskom mi veľmi veľa ukážu, ale nielen mne, aj hráčom. Niektorí hráči pre pracovné, zdravotné alebo rodinné dôvody v Galante budú chýbať a trom hráčom som dal voľno ja, aj na doliečenie menších zranení.“

Skvelou správou je, že sa reprezentácia môže tešiť na veľkú posilu. Reprezentačný debut v malom futbale si v Galante odkrúti Miroslav Stoch. Niekdajší 60-násobný futbalový reprezentant s bohatými legionárskymi skúsenosťami s tímov ako FC Chelsea, Fenerbachce či Slávia Praha. „Človek, ktorý sleduje futbal veľmi dobre pozná meno Miňo Stoch, ja nie som výnimka. Dnes sa s ním už spája aj malý futbal, nakoľko sme ho mohli vidieť v Korni na zimnom turnaji najlepších tímov Slovenska – Niké Winter Cup. Následne po turnaji sme spolu začali komunikovať. Sledujem jeho výkony v najvyššej pražskej lige – Hanspaulskej lige malého futbalu, kde strieľa góly, dvakrát po sebe bol najlepším hráčom zápasu. V súvislosti s jeho rýchlou aklimatizáciou na malý futbal sú očakávania veľké. Verím, že prinesie do reprezentácie kvalitu a bude veľkým prínosom ako hráč, i osobnosť,“ vyjadril svoje očakávania na margo Miroslava Stocha tréner Škorec.

Nominácia na EMF Nations Games v Galante

Brankári: Martin Kapraľ (Prešov), Tomáš Mičuda (Banská Bystrica), Stanislav Pella (Košice), Martin Orichel (Trnava)

Hráči v poli: Rudolf Beliš, Juraj Kuhajdík, Tomáš Mikluš (všetci Prešov), Martin Antol, Adam Bombicz, Peter Brestovanský, Boris Juhás, Dušan Krcho (všetci Trnava), Marek Blažej, Martin Bučák, Emil Haladej, Michal Javnický, Martin Jurkemik, Marek Paštrnák (všetci Bratislava), Roland Černák, Miroslav Porvazník (obaja Humenné), Michal Gere, Filip Kis (obaja Košice), Juraj Remeň (Martin), Jaroslav Repa (Trenčín), Miroslav Stoch (Praha)

Náhradníci: Šimon Paluba(B), Marián Sabolčík, Matúš Varga (obaja Prešov), Milan Valášik (B), Michal Böhmer, Matej Dolník, Matúš Šlehofer (všetci Bratislava), Martin Ďuráči (Trenčín), Dušan Dzíbela (Trnava), Pavol Gere (Košice), Matúš Paukner (Nitra), Vladimír Vlček (Praha)

Všetky zápasy Slovenska v základnej časti a tiež semifinálové duely a zápasy o bronz a finále si môžete pozrieť aj v priamych prenosoch na RTVS. Všetky zápasy EMF Nations Games si budete môcť taktiež pozrieť na Niké TV.

Program EMF Nations Games Galanta

Nedeľa 7.5.2023
12:15 Slovensko – Anglicko
13:30 Maďarsko – USA
14:45 Slovensko – Rumunsko
16:45 Maďarsko – Bulharsko
18:00 Anglicko – Rumunsko
19:15 Bulharsko – USA

Pondelok 8.5.2023
10:00 a 12:00 dvojzápas o 5. miesto
13:30 semifinále 1
15:00 semifinále 2
16:45 zápas o 3. miesto
18:15 finále

EMF Nations Games znovu na Slovensku

Po tom, čo Slovensko minulý rok hostilo EMF EURO 2022, tak aj v roku 2023 budeme hostiť ďalšie významné podujatie. 7. a 8. mája sa v Galante odohrajú EMF Nations Games za účasti 6 popredných krajín malého futbalu.

Na Slovensko zavíta malofutbalová elita

EMF Nations Games v Galante sa konali aj v roku 2019. Vtedy to bolo úvodné podujatie tohto typu. Zúčastnili sa ho štyri národné tímy – Slovensko, Česko, Maďarsko a Anglicko. „EMF Nations Games sme premiérovo odštartovali v roku 2019 a nevedeli sme, aký to bude mať ohlas. Vyšlo to však perfektne. Podujatie dokonca zaujalo nie len slovenské média ale aj tie zahraničné. Už vtedy sme si povedali, že tu toto podujatie zorganizujeme opäť,“ povedal prezident SZMF Peter Králik. Tentokrát pôjde o dvojdňové podujatie, ktorého sa zúčastní šesť národných tímov.

Na EMF Nations Games 2023 do Galanty pricestujú aktuálni vicemajstri Európy z Rumunska, taktiež bronzový tím Bulharska. Fanúšikovia sa taktiež môžu tešiť na účasť maďarskej reprezentácie, ktorá obsadila 6. miesto na poslednom európskom šampionáte a 4. miesto na posledných Majstrovstvách Sveta v Austrálii. Do Galanty taktiež zavíta reprezentácia Anglicka. Zaujímavými určite budú merania síl týchto tímov s USA, ktoré boli na poslednom svetovom šampionáte účastníkmi 8-finále. „Pevne verím, že opäť spopularizujeme malý futbal na Slovensku. Dúfam, že si do Galanty nájde cestu čo najviac fanúšikov z celého Slovenska. Tímy, ktoré sa v Galante predstavia patria k tomu najlepšiemu, čo scéna malého futbalu ponúka a verím, že si športový fanúšik príde skutočne na svoje,“ zaželal si Peter Králik.

Zápasy na RTVS

Skvelou správou pre všetkých fanúšikov malého futbalu na Slovensku je aj to, že tí, ktorí nebudú môcť do Galanty zavítať osobne, si budú môcť sedem zápasov z EMF Nations Games pozrieť v priamych prenosoch na obrazovkách RTVS.

Plánovaný program zápasov

Nedeľa 7.5.2023
11:00 – 18:30 skupinové zápasy

Pondelok 8.5.2023
10:00 a 12:00 dvojzápas o 5. miesto
13:30 semifinále 1
15:00 semifinále 2
16:45 zápas o 3. miesto
18:15 finále