Víťazný vstup Slovenska do EMF Nations Games. Po dobrom výkone sme zdolali Anglicko

EMF Nations Games v Galante odštartovalo zápasom slovenskej reprezentácie proti Anglicku. Bola to aj súťažná premiéra nového trénera Slovenska Branislava Škorca na lavičke našej reprezentácie.

Slovenskí reprezentanti vstúpili fantasticky do zápasu, keď už v prvej minúte otvoril skóre Rudolf Beliš, ktorý využil vysoké postavenia brankára a lobom cez celé ihrisko otvoril skóre. Po góle sa osmelili aj anglickí hráči, naša obrana však fungovala bezchybne. Po jednom z faulov našich hráčov mali Angličania výhodu nepriameho voľného kopu. Lopta síce skončila v bráne, ale bez teču ďalšieho z hráčov a tak gól nebol uznaný. V závere prvého dejstva potom prevzali viac iniciatívu slovenskí hráči, čoho odmenou im bol druhý presný zásah. Na 2:0 zvyšoval Michal Gere.

Aj v druhom polčase slovenskej reprezentácii výborne fungovala obrana a taktiež sme sa vedeli presadiť aj v útoku. Na 3:0 zvyšoval v 37. minúte Tomáš Mikluš. Po treťom góle sa Angličania odhodlali k hre bez brankára. K väčšiemu tlaku to však neviedlo. Naopak náš brankár Martin Kapraľ v 45. minúte suverénne vyviezol loptu, nikto ho pri tom nenapádal, až sa ocitol pred bránou a chladnokrvne zakončil a zvýšil už na 4:0. V poslednej minúte si Angličania ešte dali vlastný gól, keď si brankár nespracoval malú domov, ktorá mu prešla popod nohu. Slovensko tak zvládlo víťazne vstup do EMF Nations Games.

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *