Miroslav Stoch znovu v reprezentácii

Slovenskú reprezentáciu v malom futbale čaká ďalšie významné podujatie, ktoré sa bude konať počas 7.-8. mája v Galante. Na Slovensko zavíta špička európskeho malého futbalu a taktiež reprezentácia USA.

Na EMF Nations Games 2023 do Galanty pricestujú aktuálni vicemajstri Európy z Rumunska, taktiež bronzový tím Bulharska. Fanúšikovia sa taktiež môžu tešiť na účasť maďarskej reprezentácie, ktorá obsadila 6. miesto na poslednom európskom šampionáte a 4. miesto na posledných Majstrovstvách Sveta v Austrálii. Do Galanty taktiež zavíta reprezentácia Anglicka. Zaujímavými určite budú merania síl týchto tímov s USA, ktoré boli na poslednom svetovom šampionáte účastníkmi 8-finále. Príďte podporiť našich hráčov do Galanty a príďte si užiť dve dni plné kvalitného medzinárodného malého futbalu.

Slovenská reprezentácia sa počas posledného víkendu stretla v Púchove, kde sa konal prvý reprezentačný zraz pod novým kormidelníkom Branislavom Škorcom. Teraz však už na hráčov čaká ostrá previerka v zápasoch s kvalitnou konkurenciou. “V prvom rade sa veľmi teším na konfrontáciu s európskou špičkou, možno aj s USA, takže očakávania sú veľké. Iba ťažké zápasy nás môžu posúvať ďalej, pripraviť a práve na nich sa môže učiť, posúvať ďalej. Aj napriek tomu, že sme iba na začiatku prípravy a Majstrovstvá sveta sú až v októbri 2023, pre nás všetkých bude toto podujatie zrkadlom, odrazovým mostíkom do ďalšej práce. Očakávam, že v zápasoch zvolíme správnu taktiku, hráči podajú čo najlepšie výkony a pobijú sa tak o miestenku na Majstrovstvá sveta,” vyjadril svoje očakávania Branislav Škorec.

Reprezentácia sa zíde v Galante už v piatok, kedy tím absolvuje niekoľko tréningových jednotiek. “Pred štyrmi zápasmi za dva dni absolvujeme dva tréningové dni zamerané najmä na taktiku, ktorú budem od hráčov vyžadovať v zápasoch. Času nie je veľa, tri tréningové jednotky nebudú náročné fyzicky, ale skôr psychicky na zvládnutie herného systému, ofenzívneho aj defenzívneho. Veľkou zbraňou v malom futbale sú štandardné situácie a hra s brankárom, ktorej sa tiež budeme určite venovať. Potrebujeme, aby hráči boli naladení pozitívne, na zápas boli pripravení aj hlavami a herný systém si postupne automatizovali,” ozrejmil tréner program počas zrazu.

Tréner sa teší aj na merania síl proti historicky najlepšiemu tímu Európy. “Turnaj je výborne obsadený, ide o najlepšie tímy v Európe, plus USA. Prial som si v skupine najsilnejšieho možného súpera a tým je Rumunsko, náš súper v skupine. Hrať proti historicky najlepšiemu tímu Európy a druhému z posledných ME v Košiciach je výzva a test pre hráčov. Našim druhým súperom bude Anglicko, ktoré hrá fyzicky náročný futbal, mal som ich možnosť vidieť na decembrovom turnaji v Česku. Druhú skupinu tvoria top tímy Európy – Maďarsko a Bulharsko, USA je pre mňa nateraz neznámou.”

V nominácii aj Miroslav Stoch

Tréner Branislav Škorec ozrejmil aj svoju prvú oficiálnu nomináciu na medzinárodné zápasy. “V širšej nominácii je viacero hráčov, najradšej by som videl každého jedného v dlhšom tréningovom procese a rovnako aj v medzinárodných zápasoch. Tam by som videl rozdiely, ukázalo by mi lepší obraz o každom jednom hráčovi. Do Galanty som pozval niektorých hráčov z prvého sústredenia, ale aj ďalších nových hráčov, aby som ich mohol vidieť v tréningovom procese. Tí budú mať miernu výhodu, pretože sa môžu ukázať aj priamo v zápasoch, aj keď ťažkých a medzinárodných. Myslím si, že zápasy s Anglicko a Rumunskom mi veľmi veľa ukážu, ale nielen mne, aj hráčom. Niektorí hráči pre pracovné, zdravotné alebo rodinné dôvody v Galante budú chýbať a trom hráčom som dal voľno ja, aj na doliečenie menších zranení.”

Skvelou správou je, že sa reprezentácia môže tešiť na veľkú posilu. Reprezentačný debut v malom futbale si v Galante odkrúti Miroslav Stoch. Niekdajší 60-násobný futbalový reprezentant s bohatými legionárskymi skúsenosťami s tímov ako FC Chelsea, Fenerbachce či Slávia Praha. “Človek, ktorý sleduje futbal veľmi dobre pozná meno Miňo Stoch, ja nie som výnimka. Dnes sa s ním už spája aj malý futbal, nakoľko sme ho mohli vidieť v Korni na zimnom turnaji najlepších tímov Slovenska – Niké Winter Cup. Následne po turnaji sme spolu začali komunikovať. Sledujem jeho výkony v najvyššej pražskej lige – Hanspaulskej lige malého futbalu, kde strieľa góly, dvakrát po sebe bol najlepším hráčom zápasu. V súvislosti s jeho rýchlou aklimatizáciou na malý futbal sú očakávania veľké. Verím, že prinesie do reprezentácie kvalitu a bude veľkým prínosom ako hráč, i osobnosť,” vyjadril svoje očakávania na margo Miroslava Stocha tréner Škorec.

Nominácia na EMF Nations Games v Galante

Brankári: Martin Kapraľ (Prešov), Tomáš Mičuda (Banská Bystrica), Stanislav Pella (Košice), Martin Orichel (Trnava)

Hráči v poli: Rudolf Beliš, Juraj Kuhajdík, Tomáš Mikluš (všetci Prešov), Martin Antol, Adam Bombicz, Peter Brestovanský, Boris Juhás, Dušan Krcho (všetci Trnava), Marek Blažej, Martin Bučák, Emil Haladej, Michal Javnický, Martin Jurkemik, Marek Paštrnák (všetci Bratislava), Roland Černák, Miroslav Porvazník (obaja Humenné), Michal Gere, Filip Kis (obaja Košice), Juraj Remeň (Martin), Jaroslav Repa (Trenčín), Miroslav Stoch (Praha)

Náhradníci: Šimon Paluba(B), Marián Sabolčík, Matúš Varga (obaja Prešov), Milan Valášik (B), Michal Böhmer, Matej Dolník, Matúš Šlehofer (všetci Bratislava), Martin Ďuráči (Trenčín), Dušan Dzíbela (Trnava), Pavol Gere (Košice), Matúš Paukner (Nitra), Vladimír Vlček (Praha)

Všetky zápasy Slovenska v základnej časti a tiež semifinálové duely a zápasy o bronz a finále si môžete pozrieť aj v priamych prenosoch na RTVS. Všetky zápasy EMF Nations Games si budete môcť taktiež pozrieť na Niké TV.

Program EMF Nations Games Galanta

Nedeľa 7.5.2023
12:15 Slovensko – Anglicko
13:30 Maďarsko – USA
14:45 Slovensko – Rumunsko
16:45 Maďarsko – Bulharsko
18:00 Anglicko – Rumunsko
19:15 Bulharsko – USA

Pondelok 8.5.2023
10:00 a 12:00 dvojzápas o 5. miesto
13:30 semifinále 1
15:00 semifinále 2
16:45 zápas o 3. miesto
18:15 finále

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *