EMF Nations Games znovu na Slovensku

Po tom, čo Slovensko minulý rok hostilo EMF EURO 2022, tak aj v roku 2023 budeme hostiť ďalšie významné podujatie. 7. a 8. mája sa v Galante odohrajú EMF Nations Games za účasti 6 popredných krajín malého futbalu.

Na Slovensko zavíta malofutbalová elita

EMF Nations Games v Galante sa konali aj v roku 2019. Vtedy to bolo úvodné podujatie tohto typu. Zúčastnili sa ho štyri národné tímy – Slovensko, Česko, Maďarsko a Anglicko. “EMF Nations Games sme premiérovo odštartovali v roku 2019 a nevedeli sme, aký to bude mať ohlas. Vyšlo to však perfektne. Podujatie dokonca zaujalo nie len slovenské média ale aj tie zahraničné. Už vtedy sme si povedali, že tu toto podujatie zorganizujeme opäť,” povedal prezident SZMF Peter Králik. Tentokrát pôjde o dvojdňové podujatie, ktorého sa zúčastní šesť národných tímov.

Na EMF Nations Games 2023 do Galanty pricestujú aktuálni vicemajstri Európy z Rumunska, taktiež bronzový tím Bulharska. Fanúšikovia sa taktiež môžu tešiť na účasť maďarskej reprezentácie, ktorá obsadila 6. miesto na poslednom európskom šampionáte a 4. miesto na posledných Majstrovstvách Sveta v Austrálii. Do Galanty taktiež zavíta reprezentácia Anglicka. Zaujímavými určite budú merania síl týchto tímov s USA, ktoré boli na poslednom svetovom šampionáte účastníkmi 8-finále. “Pevne verím, že opäť spopularizujeme malý futbal na Slovensku. Dúfam, že si do Galanty nájde cestu čo najviac fanúšikov z celého Slovenska. Tímy, ktoré sa v Galante predstavia patria k tomu najlepšiemu, čo scéna malého futbalu ponúka a verím, že si športový fanúšik príde skutočne na svoje,” zaželal si Peter Králik.

Zápasy na RTVS

Skvelou správou pre všetkých fanúšikov malého futbalu na Slovensku je aj to, že tí, ktorí nebudú môcť do Galanty zavítať osobne, si budú môcť sedem zápasov z EMF Nations Games pozrieť v priamych prenosoch na obrazovkách RTVS.

Plánovaný program zápasov

Nedeľa 7.5.2023
11:00 – 18:30 skupinové zápasy

Pondelok 8.5.2023
10:00 a 12:00 dvojzápas o 5. miesto
13:30 semifinále 1
15:00 semifinále 2
16:45 zápas o 3. miesto
18:15 finále

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *