Bulharsko: Chceme pokračovať, kde sme skončili a Nations Games vyhrať

Tesne pred začiatkom turnaja sme sa rozprávali s Rostislavom Chanevom, manažérom bulharského tímu, ktorý prichádza na Slovensko s peknými spomienkami po tom, ako vlani na EMF EURO 2022 v Košiciach získal bronzové medaily.

S AKÝM CIEĽOM PRICHÁDZATE NA EMF NATIONS GAMES NA SLOVENSKU A ČO DÚFAŠ, ŽE DOSIAHNETE?

Dúfame, že nadviažeme tam, kde sme minulý rok skončili s prvými medailami z medzinárodných turnajov organizovaných EMF a WMF. Zároveň sme sa kvalifikovali na náš prvý svetový pohár Majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia na jeseň tohto roku v Ras Al Khaimah, takže Nations Games budú ideálnym začiatkom prípravy na svetový šampionát. Rešpektujeme všetky tímy v Galante a sme veľmi radi, že si môžeme zahrať s takými silnými súpermi, ale samozrejme, chceme turnaj vyhrať.

KOĽKO HRÁČOV A V AKOM VEKU SO SEBOU PRIVEZIETE?

Na turnaj príde 17 hráčov, takmer všetci hrali na minuloročných majstrovstvách Európy, kde sme získali tretie miesto.

AKO VIDÍTE VÝVOJ MALÉHO FUTBALU V BUDÚCNOSTI A AKÚ ÚLOHU BUDÚ PODĽA VÁS V JEHO ROZVOJI ZOHRÁVAŤ TURNAJE, AKO JE TENTO?

Vidíme, že sa rýchlo stáva športom pre všetkých ľudí, ľahko sa hrá, nie je potrebné byť profesionálom a tiež pomáha spájať ľudí a komunity, pričom podporuje fair-play a rovnosť. Záujem o malý futbal v Bulharsku je obrovský, milióny ľudí oslavovali naše minuloročné bronzové medaily z Košíc.

ČO ROBÍ VAŠA FEDERÁCIA PRE MLÁDEŽ VO VAŠEJ KRAJINE?

Bulharský zväz malého futbalu je jednou z najväčších organizácií malého futbalu v Európe s množstvom iniciatív, ktoré sa sústreďujú na vytváranie a správu detských a mládežníckych futbalových turnajov a líg v celej krajine. Organizujeme aj množstvo turnajov, miestnych, národných a medzinárodných pre mužov, ktorých sa zúčastňuje takmer 20 000 hráčov po celom Bulharsku.

AKÉ SÚ VAŠE DOJMY ZO SLOVENSKA A JEHO ĽUDÍ, KULTÚRY A POHOSTINNOSTI?

Skvelí ľudia, veľmi srdeční, pričom mestá sú čisté, moderné a plné rôznych zaujímavých atrakcií. Tešíme sa, že budeme opäť vašimi hosťami!

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *